Zdroj: #skip

Festival del fitness – Itálie

V loňském roce na přelomu května a června jsem se poprvé zúčastnila Festivalu del Fitness v italském Rimini. Pro mě to byla nejlepší akce, na které jsem kdy za svou kariéru lektorky byla. Festival probíhal v obrovském výstavním centru Fiera di Rimini s 12-ti navzájem propojenými halami. V jednotlivých halách se prezentovalo mnoho sportovních i jiných firem se svými výrobky od oblečení, přes různé fitness pomůcky, zdravou výživu, hudbu, prostě cokoli, co k aerobiku a fitness patří za velmi výhodné ceny (značkové kalhoty na ae za 20€ apod.). Však jsme také všichni odjížděli s nějakým tím zavazadlem navíc.
My tam ale samozřejmě jeli především za inspirací a novinkami v aerobiku a rozhodně jsme nebyli zklamáni. Během devíti dnů konání festivalu proběhlo na 1500 lekcí různých stylů cvičení pod vedením špičkových prezentérů z celého světa, např. M.O.Kluike, J. Papi, B. Bazzanni, L. Amitrano, P. Evangelista, S. Schiemer, R. Small a mnoha dalšími. Na své si přišel skutečně každý, neboť nabídka lekcí byla vskutku rozmanitá – hi-low, dance, latina, hip hop, funky, aerobox, step, pilates, fit bag, zen shock, orient ae, tribal, yoga pilates, total body, just pump, M.E.T., indoor cycling, aqua atd.

Během festivalových dnů bylo představeno i několik novinek v aerobiku a fitness, např. BOSU, což je skvělá balanční pomůcka, která byla uvedena i na kongresu FACE v Průhonicích o předvelikonočním víkendu.
Dále bylo předvedeno cvičení na stepu v nové úpravě „Reebok Deck“. Na první pohled je to obyčejný step, který se dá lehce pomocí výklopných nožiček upravit v šikmou, či rovnou lavičku a s použitím činek a gumových expanderů použít pro posilování, a tím skloubit cardio lekci s posilováním.
Novou výbornou pomůckou je i „SlowFit“, což je zvláštní podložka, kterou lze využít k lekcím posilovaní, pilates, yogy, rehabilitační cvičení atd.
Velký prostor byl věnován aqua fitness. Po celém výstavišti bylo rozestavěno několik bazénů, ve kterých probíhali lekce aqua aerobiku, aqua step, aqua box, aqua afro-tone, aqua tribal, aqua flamenco a také velmi zajímavý aqua bike – jízda na kole ve vodě.
Velmi oblíbenými lekcemi byly i hodiny využívající prvky bojových umění s různými pomůckami, od odrážecích bloků, panáků přes meče a tyče. Uspokojeni zde byli i nadšenci jízdy na stacionárním kole – indoor cycling.

Příjemným překvapením byla velká pódia, výborné osvětlení, videoprojekce na stěnách a hudba, kterou ve většině případů mixovali profi DJ přímo na místě.
Festival byl určen nejen pro instruktory, ale i pro širokou veřejnost. Zajímavé bylo, že mezi cvičícími bylo opravdu značné procento mužů, což se u nás ještě moc nevidí. Po celou dobu trvání festivalu probíhal i bohatý doprovodný program, různé přehlídky, soutěže či semináře. Celá akce byla výtečně zorganizována a obrovská návštěvnost tomu odpovídala.


Získáno ze sekce články serveru aerobics.cz verze 0.99/2.00b/2002+0.25 (29.9.2020 0:55:33)