Zdroj: #skip

VYZKOUŠELI JSME ZA VÁS - Body Ball

Body Ball

Fit klub Heleny Jarkovské, Bubenská 19, 170 00 Praha 7
Cvičitel: Helena Jarkovská
55 min 60 Kč

odkazy:
http://www.fitklubhj.cz

Body ball je zdravotní, kondiční, pohybově nenáročné cvičení, jehož hlavním záměrem je získání kondice a síly, odstranění bolesti kloubů a páteře. Je vhodné pro začátečníky bez omezení věku...


...a to vše mohu potvrdit. Míče mají v průměru 65 cm, takže se na nich dá pohodlně sedět a ani vás nenapadne hrbit se a všelijak kroutit, jako když sedíte na židli, protože to zkrátka nejde. A jak se dá vlastně na míčích cvičit? Úplně jednoduše tak jako u aerobiku se dá sestavit z jednotlivých cviků pěkná choreografie. Na začátku hodiny jsme se pohodlně na míčích usadili, důkladně protáhli a pomalu získávali stabilitu. Pár jednoduchých cviků a kroků, step touch, V step, jamping jacks apod., tak jak je všichni dobře známe, se spojilo a měli jsme krásnou sestavičku, která dovede pořádně rozhýbat tělo a pomotat hlavu. Pak už následuje posilování - jestli jste si mysleli, že cvičení na míčích je pohodové a relaxační, vyvedu vás lehce z omylu. Když jsme dostali do rukou činky, ještě jsme všichni jakž takž zvládali. Při sezení na míčích je zafixováno správné držení těla, takže nikdo nemusí dávat pozor, jestli se neprohýbá v bedrech a nepředklání či nazaklání, a v klidu se může soustředit jen na cvičení. Když jsme si pomalu lehali a začalo posilování břišních svalů, došlo nám, proč jsou ty balóny tolik doporučované. Při žádném posilování a cvičení, při žádné poloze, vám nepracují břišní svaly tak jako když ležíte na míčích a snažíte se mírně zvednout. Poté se stačí jen obrátit a procvičili jsme záda, hýžďové svaly, hamstringy... Stretching na míči je báječný, krásně jsme si protáhli celé tělo, na konci hodiny jsem měla pocit, že jsem o 5cm vyšší.

Celé cvičení je samozřejmě doprovázeno hudbou v pomalejším tempu oproti klasickému aerobiku a když vám pak předcvičuje šikovná instruktorka, musíte si tento druh cvičení oblíbit stejně jako já.

Kde se cvičí:

http://www.fitstudio-venuse.cz/rozvrh1.html - Kladno, I. Olbrachta 78
http://web.redbox.cz/jitka/r_cviceni.htm - Praha
http://www.fitklubhj.cz/fitklub/fitklub.html - Praha 7, Bubenská 19
http://members.nbci.com/_XMCM/fitcentrum/cviceni.html - Praha 10 - Malešice, Hostýnská 2
http://www.scymca.cz/aerobic/index.htm - Praha1, Na Poříčí 12
http://www.danceperfect.cz/ - Praha 1, Národní 25
http://www.wellness.cz/dk_rozv.htm - Praha


Získáno ze sekce články serveru aerobics.cz verze 0.99/2.00b/2002+0.25 (1.4.2020 9:34:46)