Zdroj: #skip

Zumba

Zumba (reg. zn. Zumba Fitness LLC) je aerobní fitness program vyvinutý tanečníkem a Beto Perezchoreografem Alberto Beto Perezem a dvěma podnikateli - Alberto Perlmanem and Alberto Aghionem. Tento druh cvičení kombinuje posilování těla s tanečními kroky pocházejícími z cumbie (kolumbijský hudební styl a lidový tanec), merengy, salsy, reggaetonu, hip-hopu, mamba, salsy, rumby, flamenga, calypsa (afro-karibská hudba původem z Trinidad a Tobago) a salsatonu.

Hlavním rysem pohybu je střídání pomalého a rychlého tempa, což je základem pro náročný aerobní intervalový trénink. Výsledkem je posílení oblastí, jakými jsou hýždě, nohy, paže, břicho a v neposlední řadě srdce.
Lekce Zumba nebývají striktně vymezeny – instruktor často přidává a mění hudbu a choreografii, takže každá hodina bývá jedinečná a unikátní.

Ukázky Zumba můžete najít na YouTube, např.:
http://www.youtube.com/watch?v=qwVdBH4vjLU
http://www.youtube.com/watch?v=RW0GrugEoyk&NR=1
http://www.youtube.com/watch?v=WrTbg7EJYMI&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=Vf0q6qtThF4

Více informací také najdete na stránkách: www.zumba.cz.

Jak sami vidíte, Zumba je dynamický, zábavný tanec, při které se zapotíte a spálíte spoustu kalorií a formujete své tělo do ladných křívek. Proto je oblíbený nejen ve své domovině, a velkou rychlostí se jeho popularita šíří po celém světě.
A kde si Zumba můžete zacvičit? Například Centrum tance pořádá otevřené hodiny na adrese Novákových 20a, Praha 8 – Palmovka, nebo se můžete přihlásit do pravidelného kurzu v Brně, Václavská 237/6 či v Plzni, nám. Republiky 28 (bývalé divadlo Čas). Lekce pro veřejnost pořádá také Holmes Place nebo Dance Perfect v Praze, zacvičit si můžete také v Dobříši nebo ve Všenorech. Zumba logo

Než na hodinu vyrazíte, nemusíte se obávat, pokud nejste skvělým tanečníkem – vše se naučíte přímo na místě, stačí jen sledovat instruktora. Lekce bývají rozdělené na začátečníky, kteří se učí jednodušší kroky, postupně se pak přidávají složitější kreace. Pro děti či seniory bývají pořádány speciální hodiny. Na sebe si vemte pohodlné sportovní oblečení a pevnou obuv, ale důležitější je dobrá nálada, neboť toto cvičení je o jednom – skvělé zábavě!


Získáno ze sekce články serveru aerobics.cz verze 0.99/2.00b/2002+0.25 (14.7.2020 4:16:24)