Zdroj: #skip

Indoor walking

 

Pokud jste si oblíbili indoor cycling jako skupinové cvičení na kolech v jednotném rIndoor walking 04ytmu hudby pod vedením instruktora, možná se vám bude líbit indoor walking. Ten je ale zajímavý i pro ty, co zrovna jízdu na kole z nejrůznějších důvodů nemusí.

Indoor walking (chůze vevnitř) je nový druh skupinového cvičení, který právě stejně jako indoor cycling probíhá za doprovodu hudby pod vedením instruktora, akorát se cvičí nikoli na kolech, ale na trenažerech podobných, jako můžete vidět ve spoustě fitcentrech. Rozdíl mezi trenažery používanými při indoor walkingu a těmi ve fitcentrech je zásadní; běžecký pás musíte při lekci indoor walkingu rozhýbat vlastní silou. Dalším odlišným prvkem je nakloněná rovina pásu.

Vzhledem k tomu, že chůze je nejpřirozenějším druhem pohybu, je indoor walking vhodný pro každého a nepotřebujete pro něj jiného než vhodné oblečení a správnou obuv. Očekávat oplátkou můžete pevná stehna a hýždové svaly a značný úbytek kilogramů – z tuků! - což potěší téměř každou ženu (ale i chlapa). Cvičení je totiž výrazně aerobní – probíhá při ca 60% maximální trepové frekvence – a proto je tak účinné. Spálit při něm můžeme kolem 3 000 kJ za 45minutovou lekci. Indoor walking je šetrný ke kloubům, což ocení vaše kyčle a kolena. Indoor walking 02

Indoor walking 01Atraktivita cvičení je jako u každého jiného druhu založena na instruktorovi – vymýšlet může různé choreografie, zapojovat další svalové skupiny (břicho, paže, záda). Proto pokud vás nechytne hned první lekce, zamyslete se nad tím, zda právě zde není chyba. V některých fitcentrech si dokonce můžete vybrat z několika druhů lekcí indoor walkingu, zaměřených na redukci tuků, na posilování nebo na vytrvalost a výkonnost.

Při hledání vhodné lekce v rozvrzích fitcenter nebo třeba na internetu se můžete potkat s různými pojmy. Indoor walking je obecný název, který v překladu znamená „chůze vevnitř“. Zahrnuje jednotlivé programy jako např. Alpinning, H.E.A.T. nebo K2hikin


Získáno ze sekce články serveru aerobics.cz verze 0.99/2.00b/2002+0.25 (28.9.2020 22:50:08)