Zdroj: #skip

Chyby ve správné životosprávě: přátelé mají nezdravé návyky

Pokud takové přátele máte, budete si muset dávat pozor na obvod svého pasu.
Studie Harvardské university potvrzuje, že pokud má váš blízký kamarád nezdravou hmotnost, vaše šance na kilogramy navíc je vyšší o 57%; v případě, že je přítel stejného pohlaví jako jste vy, pravděpodnost nárůstá o 71%.

S podsaditými kamarády máte svou vlastní představu o tom, jaká je přijatelná velikost těla, říká hlavní autor studie Nicholas Christakis, MD, PhD, a příbývání na hmtnosti se jako nemoc šíří prostřednictvím sociálních kontaktů. Vaši kamarádi ale mohou také ovlivnit, kolik toho vypijete. Jestliže vaši kolegové z práce často využívají místní "happy hour", raději se rozmazlujte doma. Vědci z University Texas zjistili, že pokud mají spolupracovníci liberální názory na alkohol, s 82% pravděpodobností se stanete těžkými pijáky.

Jak to napravit? Buďte věrni svému přesvědčení o tom, co je zdravé, a vyhněte se tak vlivu přátel a jejich tělesné hmotnosti. "Lidé kolem nás nás mohou ovlivnit víc, než si uvědomuje," říká Christakis. Pokud mají vaši přátelé nezdravé představy o večeři, objednejte si svou obvyklou zdravou verzi, kterou byste si dali i v jiné společnosti.

Nás komentář: nedávno jsem se pobavila u jednoho filmu, kde mladíci hodnotí "krásku" obklopenou "šeredami". Když však tuto "krásku" od "šered" oddělili, stala se z ní jenom méně ošklivá "šereda".
Je příjemný pocit, pokud jste obklopeni tlustými malými kamarádkami a vy mezi nimi vyčníváte, štíhlá a vysoká. Ale dávejte si pozor, abyste se jejich vlivem nestala jednou z nich. Je velmi snadné podlehnout jejich názorům na životní styl, ale je to to, co opravdu chcete? Stát se "kráskou" mezi "šeredami"? 
 

Máte jiný názor? Přispějte do diskuze!

  1. Pokaždé si objednáš salát
  2. Zpíváš si se sluchátky v uších
  3. Vyhýbáš se váze
  4. Zanedbáváš ochranu proti slunci
  5. Zapomínáš na zubní nit
  6. Neposiluješ
  7. Ignoruješ bolest
  8. Nosíš kontaktní čočky bez ohledu na to, jak ti je
  9. Nemáš dostatek spánku
  10. Předpokládáš, že domácí kuchyně je vždy zdravější
  11. Vodovodní kohoutek je nastavený vždy na stejnou teplotu
  12. Tví přátelé mají špatné zdravotní návyky
  13. Nekontroluješ si záznamy svého doktora
  14. Zdroj: http://www.prevention.com/14worsthealthmistakes/index.shtml


Získáno ze sekce články serveru aerobics.cz verze 0.99/2.00b/2002+0.25 (15.7.2020 14:28:12)