Zdroj: #skip

Vyzkoušeli jsme za vás: H.E.A.T.

H.E.A.T. - High Energy Aerobic Training, neboli volně přeloženo aerobní cvičení s vysokým energetickým výdejem.

Fitness Millennium
Praha 6, Kladenská 68
Cvičitelka Edita
Odkazy: www.heatcz.cz
55min cena 100 – 140 Kč

O co jde?
V podstatě se jedná o chůzi po nakloněné rovině na speciálním mechanickém běžícím pásu, který má za úkol simulovat horské podmínky v prostředí fitness center a tělocvičen. Dá se na něm plynule regulovat převýšení terénu. Rychlost pohybu pásu si regulujete sami - podle toho, jak rychle šlapete, tak rychle se pás pohybuje.

Co s sebou?
Sportovní obuv (nejlépe běžeckou či na volný čas, ale určitě čistou), dva ručníky (jeden malý na lekci a jeden větší do sprchy) a sportovní láhev na vodu či iontový nápoj 0,7l (pití se dá koupit i na baru ve fitness centru). Pokud si hlídáte svou tepovou frekvenci, je možné si přímo u instruktorky zapůjčit sporttestry.

Jak to probíhalo?
Na H.E.A.T. program je potřeba si předem zavolat a místo zamluvit, neboť pásů je jen určitý počet. Do fitness centra jsem přišla trochu nervózní, ale usměvavá tvář naší cvičitelky Edity mi trochu dodala odvahu. Edita nás všechny vřele přivítala, zeptala se, kdo je nový, a všem nováčkům vysvětlila, jak regulovat pás, a poučila, jak správně dýchat, a pokud nebudeme stíhat tempu, tak jakým způsobem máme odpočívat.
Poté, co Edita pustila hudbu, jsme se postavili na pás, zhluboka se nadýchli nosem, protáhli se, vydýchli a uvolnili. Vyjeli jsme s pásem nahoru, čímž jsme vytvořili nakloněnou rovinu, a zároveň jsme se rozešli. Nejprve volně, abychom se zahřáli a pak se tempo postupně zvyšovalo. Edita pouštěla samé vypalovačky ve svižném tempu, což mě zcela pohltilo, a protože jsem byla bez kondice, tepovka mi vylétla do závratných výšek :o)
Svižnou chůzí do kopce jsme šlapali pěknou chvilku, pak se tempo zvolnilo a my si trochu odpočinuli. Takto se tempo pravidelně střídalo a stejně tak i náklon pásu. Instruktorka Edita nás po celou dobu povzbuzovala a kontrolovala a ten, kdo nestačil s dechem (včetně mě), odpočíval podle svých potřeb a šel si podle svého tempa. Samozřejmě jsme nesměli zapomínat na pitný režim, což nám Edita neustále připomínala.
Posledních deset minut jsme tempo postupně snižovali a nakonec jsme se ještě protáhli a vydýchali. Rozcházeli jsme se úsměvem, zcela zpoceni a s patřičným potleskem Editě. První hodina H.E.A.T. programu pro mě byla docela vyčerpávající, ale byla jsem z ní úplně nadšená!


Získáno ze sekce články serveru aerobics.cz verze 0.99/2.00b/2002+0.25 (5.12.2019 23:58:36)