Zdroj: #skip

NEJÚČINNĚJŠÍ CVIKY NA BŘIŠNÍ SVALY

Nedávno zveřejnil American Council of Exercise (ACE) novou studii, ve které hodnotil nejúčinnější a nejméně účinné cviky na břišní svaly:

Nejlepší cviky na břišní svaly
TOP 5 CVIKŮ NA PŘÍMÉ BŘIŠNÍ SVALY

TOP 5 CVIKŮ NA ŠIKMÉ BŘIŠNÍ SVALY

Bicycle maneuver

Ležíš na podlaze, bedra přitisknutá k zemi. Polož ruce za hlavu, nohy pokrč nahoru pod úhlem asi 45° a pomalu končetinama pohybuj, jako by jsi jel na kole. Levým loktem se dotkni pravého kolene, poté pravým loktem levého kolene. Během cvičení udržuj uvolněné dýchání.

Captain´s Chair

Horní část těla stabilizuj sevřením podpěrek pro ruce a lehce přitiskni bedra k podložce. V počáteční pozici je horní část těla svisle a dolní končetiny se volně houpou. Nyní pomalu zvedej kolena směrem k hrudníku. Když zvedáš kolena nahoru, měl by pohyb být kontrolovaný a vedený, poté se pomalu vrať do počáteční pozice.

Crunch on exercise ball

Posaď se se balon s dolními končetinami položenými na podlaze. Nech balon pomalu koulet dozadu. Nyní se pokládej na balon, dokud nejsou tvá stehna a horní část těla rovnoběžbě s podlahou. Paže překřiž na hrudníku a jemně táhni svou bradu směrem k hrudníku. Stáhni břišní svaly zvedáním horní části těla, ale ne víc než do úhlu 45°. Pro lepší rovnováhu můžeš dát nohy na podlaze od sebe dál. Chceš-li zapojit šikmé břišní svaly, destabilizuj cvičební polohu tím, že dáš nohy blíž k sobě. Výdech je s kontrakcí; nádech když se vracíš do původní polohy.

Vertical leg crunch

Lehni si a bedra přitiskni k zemi. Ruce polož za hlavu jako podporu. Natáhni dolní končetiny přímo nahoru do vzduchu a s mírně pokrčnými koleny je překřiž v kotnících. Stáhní břišní svaly tím, že zvedneš horní část těla směrem ke kolenům. Při každé kontrakci se snaž držet bradu od hrudníku. Výdech s kontrakcí směrem nahoru; nádech při návratu do původní polohy.

Reverse crunch

Lehni si na podložku s bedry pevně přitisknutými k zemi. Ruce polož u hlavy nebo je natáhni rovně po stranách - jak je ti pohodlné. Překřiž nohy v kotnících, zvedni je nad podlahu tak, aby kolena svírala úhel přibližně 90°. Když v této pozici stáhneš břišní svaly, přitiskneš bedra k podlaze. Tvé boky (kyčle) se nepatrně otočí a dolní končetiny se budou natahovat směrem ke stropu vždy s každou kontrakcí. Výdech s kontrakcí; nádech při návradu do původní polohy.

Zdroj:
In search of washboard abs - MSNBC TV News Today (k dispozici také video se záznamem některých cviků)


 


Získáno ze sekce články serveru aerobics.cz verze 0.99/2.00b/2002+0.25 (29.9.2020 0:26:22)