Zdroj: #skip

Melasa - Černý zázrak

Sportujete? Máte problémy s kolenama? Já teda ano - obojí :-) Dlouho jsem se s nima trápila - teda s kolenama, vlastně jenom jedním, pravým. Máme to v rodině, takže se není co divit. Ale radosti na životu to nepřidá. Doktorka tvrdila, že je to z přetížení, dala mi brufen a radu, ať moc necvičím a poslala mě domů. A koleno bolelo dál.

Asi tak před měsícem jsem někde slyšela nebo četla radu, ať se podívám na stránky http://www.tady.cz/melasa/. Tam jsem se dočetla, co to vlastně melasa je a jak působí - jenom v krátkosti: melasa se získává při výrobě cukrové třiny, takže je to čistě přírodní produkt se spoustou stopových prvků (zinek, vápník, měď, chrom, fosfor, železo...), vitamínů (zejména skupiny B) a také enzymů (linol, linolen a palmitin). Zkrátka její konzumací dodáte v přírodní formě všechny látky, které tělo potřebuje. Při dlouhodobější konzumaci dojde vlastně k regeneraci celého organismu - krvetvroby, cévního řečiště, nervového systému, ke zlepšení funkce svalů, upravuje krevní tlak atd. A co je hlavně pro nás - "sportovce" - důležité: obnovuje činnost synovie blány (vystýlky kloubního pouzdra) - takže spoustu lidí, kteří dříve měli bolesti v kloubech (ať už se jedná o kolena, ramena, lokty...), tato bolest opustila.

I já jsem si ji běžela hned do lékarny koupit (0,5 kg 195,-- Kč, když si vezmete, co stojí želatina, je to skoro zadarmo, a jen tak mimochodem, pomohla želatina někomu z vás?), už přes měsíc ji konzumuji (jako sladidlo) a kolena??? Které že mě to bolelo....?


Získáno ze sekce výživa serveru aerobics.cz verze 0.99/2.00b/2002+0.25 (4.8.2020 22:41:59)