Zdroj: #skip

Vždyť se to po Novém roce dožene!

 

Nic si nenalhávejme. Jako každoročně u většiny z nás Vánoční obžerství začíná už nyní - tím, že si i ti, co jsou věčnými dietáři a dietářkami, řeknou, že budou Vánoce, a o Vánocích, včetně vánočních svátků a oslav Nového roku, se smí všechno! Už jen toto pomyšlení je začátkem našeho nabírání „vánočních“ kil!

Vezměme si třeba pečení cukroví. My, kteří nevezmeme během celého roku nic sladkého a tučného do úst, si teď denně pochutnáváme na cukroví! Můžeme si říct, vždyť já to vycvičím! No jo… ale kdy? Pro samé shánění dárků už nám nezbývá čas si zacvičit. Vždyť se to po Novém roce dožene! To ano, budeme to dohánět celý příští rok, zase až do Vánoc!

A to jsme teprve na začátku.... Během Štědrého dne raději vůbec nejíme, mimo jiné i proto, abychom viděli „zlaté prasátko“. (My ho uvidíme... když se po Novém roce podíváme do zrcadla!) A při štědrovečerní večeři se pak pěkně vánočně přejíme – tučného i sladkého, alkohol nevyjímaje. Proč taky ne, vždyť je to jenom jednou do roka! První svátek vánoční a na Štěpána pokračujeme v přejídání u našich maminek, tatínků, babiček a dědečků, u přátel. Kdo má široké příbuzenstvo a hodně přátel, ten jede na jeden zátah až do Silvestra! A cvičení? Vždyť se to po Novém roce dožene!

Na Silvestra se pak sejdeme s přáteli u hojně prostřeného stolu, plného sladkých a tučných pamlsků a jídla, co nám zbylo od Vánoc, a za hlasitého veselí vše zapíjíme kalorickými alkoholickými nápoji! Tak….. a v Novém roce už tu máme naše každoroční předsevzetí: Cvičení....vždyť se to po Novém roce dožene...(?)... nebo je to u vás jinak?


Tak dobrou chuť, krásné svátky vánoční a v novém roce 2013 na viděnou!

Vaše výživová poradkyně GábinaZískáno ze sekce výživa serveru aerobics.cz verze 0.99/2.00b/2002+0.25 (10.7.2020 8:38:45)