Nastavit jako výchozí stránku (HomePage) Uložit mezi oblíbené stránky (Favorites)

novinky
články
výživa
choreografie
hudba
odkazy
 
Google
pagerank
3D FITNESS Smart Fitness Academy Praha Daniel Muller FACE CZECH ACADEMY


uživatelské jméno
heslo

zapomněli
jste heslo?
výživa
17. prosinec 2002
diskuze

Jak si nejen přes svátky udržet štíhlou linii

Na téma Vánoce, diety a štíhlá linie již bylo popsáno spousta řádků - přes rady, jak si pohlídat přísun kalorií a do puntíku je počítat, nízkotučnými dietami a změnami jídelníčků konče (po pravdě ale - dovedete si představit Vánoce bez smaženého kapra...
Autor: K.
celý článek --->čtenost článku: Počet zobrazení: 12519
23. srpen 2002
diskuze

Pitný režim aneb nezapomeňte během dne popíjet!

Doplňovat pravidelně tekutiny je pro nás životně důležité nejen během cvičení....
celý článek --->čtenost článku: Počet zobrazení: 13367
23. srpen 2002
diskuze

Jaký typ nápoje zvolit

Máte představu, jak na váš organismus působí minerálky, limonády, iontové nápoje a další druhy nápojů?
celý článek --->čtenost článku: Počet zobrazení: 14736
2. červenec 2002
diskuze

Pořiďte si na léto beta-karoten

Díky beta-karotenu se vytváří v našem těle vitamin A, který posiluje organismus a je skvělým doplňkem pro ochranu pokožky
Autor: Míša L.
celý článek --->čtenost článku: Počet zobrazení: 13018
17. leden 2002
diskuze

Jak spalovat tuk zeleným čajem

Tato bylina se užívá již přes tisíce let pro její vliv na dobré zdraví a imunitní system. Jejím mnohým účinkům ...
celý článek --->čtenost článku: Počet zobrazení: 18513
19. prosinec 2001
diskuze

Tipy na zdravější vánoce

Jak snížit energetickou hodnotu jídel na vánočním stole?
celý článek --->čtenost článku: Počet zobrazení: 12744
25. říjen 2001
diskuze

Jídlo před cvičením

Většina z Vás asi ví, že se obecně doporučuje nejíst větší jídlo 2-3 hodiny před cvičením. Tento fakt je věděcky podložen: Při následném trávení jakéhokoli jídla nastává zvýšení průtoku krve do trávícího systému, což podporuje vstřebávání...
celý článek --->čtenost článku: Počet zobrazení: 16584
2. červenec 2001
diskuze (1)

Melasa - Černý zázrak

...dlouho jsem se s nima trápila-teda s kolenama, vlastně jenom jedním, pravým. Máme to v rodině, takže se není co divit. Ale radosti na životu to nepřidá. Doktorka tvrdila, že je to z přetížení, dala mi brufen a radu, ať moc necvičím a poslala mě domů...
celý článek --->čtenost článku: Počet zobrazení: 22842
14. červen 2001
diskuze
Tisk

10 potravin pro dlouhý život


Vědci tvrdí, že následujících 10 potravin nám pomůže žít déle a lépe (rajčata, olivový olej, červené hroznové víno, ořechy, cereálie, losos, borůvky, česnek, špenát, čaj)

1. Rajčata - obsahují silný antioxidant lycopen, který snižuje riziko rakoviny o 40% a u nemocných rakovinou zvyšuje šanci na přežití. U starších lidí zlepšuje mentální funkce a snižuje riziko onemocnění srdce. V koncentrované rajčatové šťávě či protlaku (pizza, těstoviny) je ho 5x více a v konzervovaných rajčatech až 3x více než v rajčatech čerstvých.

2. Olivový olej - hlavní složka potravy lidí od Středomoří, u níž je dokázáno, že snižuje počet úmrtí v důsledku onemocnění sdce a rakoviny. Výzkumy ukázaly, že lidí ze Středomoří, kteří přežili infarkt, bylo o polovinu více než těch, kteří byli na nízkotučné stravě. Olivový olej má silné antioxidační působení.

3. Červené hrozny - jak hroznová šťáva, tak víno. Hroznová šťáva a víno mají 4x silnější antioxidační působnost než pomerančová nebo rajčatová šťáva. Francouzští vědci ukázali, že pití červeného vína v rozumné míře (1-2 skleničky denně) prodlužuje délku života.

4. Ořechy - mandle a vlašské ořechy snižují hladinu cholesterolu v krvi. Výzkum na Harvardské univerzitě zjistil, že sníme-li týdně asi 140 g ořechů, sníží se u žen riziko infarktu o 40% a mužům to pomůže při prevenci nepravidelného tlukotu srdce. Přestože jsou ořechy hodně tučné, je to tuk o správném složení (mononenasycený a/nebo omega-3). Pozor však na solené oříšky - nebezpečí nadbytku sodíku.

5. Cereálie - nedávná studie Minessotské univerzity zjistila, že čím víc cereálií jíme, tím jsou naše vyhlídky na úmrtí menší. U ženy ve středním věku, které jí víc než 1 celozrnné jídlo denně, je poměr úmrtní o 15% nižší než u žen, které jedly mnohem více rafinovaných obilovin. Cereálie obsahují protirakovinné látky a pomáhají stabilizovat hladinu krevního cukru a inzulínu, což může pomoci k prodloužení života. Jezte proto celozrnný tmavý chléb, cereálie, ovesné vločky (které vyšly bohužel už z módy).

6. Losos & další tučné ryby - včetně sardinek, makrel, herinků a tuňáků. Tyto ryby mají vysoký obsak omega-3 mastných kyselin, které v našem těle dělají zázraky, bojují proti každé chronické chorobě. Bez nich by náš mozek nemohl myslet, srdce by nemohlo pořádně tlouct, tepny by se ucpaly, klouby by se zanítily. Zkus zkunzumovat alespoň 2 porce ryb týdně.

7. Borůvky - výzkum Tufské univerzity ukázal, že borůvky jsou jednou z potravin s nejvyšším obsahem antioxidantů. U zvířat brání změnám mozku, které vedou k rozkladu a dokonce vrací ztracenou paměť. Denní norma u lidí je 1/2 šálku mražených nebo čerstvým borůvek denně.

8. Česnek - plný antioxidantů známý svými účinky proti rakovině, onemocněním srdce a celkovému stárnutí. Jak se ukázalo, u zvířat prodlužuje dobu přežití onemod¨cnění rakovinou o 5%, což u lidí odpovídá asi 4 rokům. Drcený česnek nechce před jeho kuchyňskou úpravou asi 10 min "odpočívat", aby se uchovaly účinky proti nemocem.

9. Špenát - co se týče antioxidačních účinků, pouze česnek je mezi zeleninou ceněn více než špenát. Je také bohatý na kyselnu listovou, která pomáhá proti rakovině, onemocněním srdce a mentálním poruchám. U zvířat bylo zjištěno, že chrání stárnoucí mozek před degenerací. Některé studie ukázují, že kyselina listová může preventivně působit proti Alzheimerově nemoci. Jak čerstvý, tak dušený špenát mají silné antioxitační účinky.

10. Čaj - zelený i černý obsahují stejné množství antioxidantů a mají stejné účinky. Harvardští vědci zjistili, že když vypijete 1 šálek černého čaje denně, snížíte riziko srdečních onemocnění na polovinu. Ledový čaj musí pocházet ze sypaného čaje nebo i čajových pytlíků; instatní čaj a připravené čaje v lahvích obsahují málo antioxidantů.


Zdroj:
Fit for Live - 10 Foods For Longevity 
<-- náhled článkučtenost článku: Počet zobrazení: 18830
30. květen 2001
diskuze (1)

Vegetariáni pozor!

...Vegetariáni se obecně spoléhají na potraviny jako je např. mrkev, brokolice a sladké brambory, které jim zajistí potřebný vitamín A, ale nové výzkumy naznačují, že tělo je schopno vstřebat pouze přibližně polovinu množství využitelných živin, ...
celý článek --->čtenost článku: Počet zobrazení: 13584
 
Recepty
 
Zdravé recepty na Vánoce
Ořechová kolečka
Ovesné sušenky
Celozrnná linecká kolečka
Vejce s omáčkou z rajčat
Vaječná pomazánka
Jehněčí kotlety v ostré omáčce
Velikonoční nádivka jinak
Pučálka
Velikonoční kopřivová nádivka
Hrnečkový jáhlový beránek
Zázvorový čaj
Glazovaná mrkev s javorovým sirupem a hořčicí
Pletenec s javorým sirupem a pekanovými ořechy
Palačinky s javorovým sirupem
Švestkové chutney
Ovocná polévka se švestkami
Omáčka na barbecue se švestkami a medem
Rýže s houbami
Bramborové šišky s mákem
Brokolice zapečená se sýrem
pro 4 osoby
Sýrový nákyp se žampiony
Původní staročeský kuba
Indická rýžová směs s ovocem a kari
Cibulové brambory s drůběžím masem
Smažené nudle se zeleninou a kuřecím masem
Banánový salát
Špagety s bazalkou
Špenátový salát s mozzarellou
4 porce
Těstoviny po Provensálsku
Andaluzský salát
Zeleninový salát s těstovinami
Indonéský salát
Dauphinovy brambory
Drůbeží maso na medu
Filé se sýrovou omáčkou
Pikantní krůtí plátky
Tofu smaženice
(náhrada vajčné smaženice)
První stránkaPředchozí stránkaDalší stránkaPoslední stránka
ISSN 1214-2425
Google [X]