Nastavit jako výchozí stránku (HomePage) Uložit mezi oblíbené stránky (Favorites)

novinky
články
výživa
choreografie
hudba
odkazy
 
Google
pagerank
3D FITNESS Smart Fitness Academy Praha Daniel Muller FACE CZECH ACADEMY


uživatelské jméno
heslo

zapomněli
jste heslo?
výživa
12. srpen 2008
diskuze

Zkusili jste už ženšen?

Pokud můžete volit mezi ženšenem a šálkem kávy, či energetickým drinkem ... určitě zvolte ženšen.
celý článek --->čtenost článku: Počet zobrazení: 9455
2. květen 2007
diskuze

4fitness.cz - krátce o firmě

4fitness.cz - firma zabývající se výrobou originální zvláštní výživy vznikla před dvěma roky. Byla to jednoduchá reakce na tehdejší vakuum na trhu, protože neexistovala žádná kvalitní značka, která by zároveň nabízela cenově přístupné zboží...
Autor: F. Dégl
celý článek --->čtenost článku: Počet zobrazení: 13770
2. květen 2007
diskuze (1)

Sportovní výživa

...Důvody pro používání zvláštní a sportovní výživy jsou rozmanité. Jedním z nich může být to, že spolu se zvláštní výživou nepřijímáte, pro Váš stav nežádoucí nebo i škodlivé, nutriety (tuk, cholesterol, laktóza, sodík, lepek…) a přitom užíváním ...
Autor: F. Dégl
celý článek --->čtenost článku: Počet zobrazení: 12352
13. březen 2007
diskuze

Strava předchůdců člověka

Historický vývoj stravy předchůdců člověka a předků moderních lidí můžeme dnes poměrně dobře rekonstruovat podle určitých znaků na chrupu a lebce, podle opotřebení zubů, které je specifické pro určitý typ potravy a podle mnoha dalších, ...
Autor: Miloslav Valenta
celý článek --->čtenost článku: Počet zobrazení: 14045
28. leden 2006
diskuze

Může za to dopamin?

Už jste někdy slyšeli o dopaminu? Věřili byste tomu, že tato látka může mít vliv na Vaše stravování, na obezitu a problémy s váhou?
Autor: K.
celý článek --->čtenost článku: Počet zobrazení: 25427
8. leden 2006
diskuze

Light potraviny ano či ne?

O Vánocích jste možná přibrali pár kil a teď přemýšlíte, jak se jich co nejdříve zbavit. Kromě sportu je důležitým řešením také úprava jídelníčku. Pro některé to znamená přesedlání na „light“ potraviny. Je však jejich konzumace tím správným krokem?
Autor: K.
celý článek --->čtenost článku: Počet zobrazení: 12748
8. říjen 2005
diskuze (1)
Tisk

Jak přibrat?


Štíhlá postava je snem všech, co mají pár kil navíc, ale existují mezi námi i ti, co mají přesně opačný problém. Tento většinou bývá genetického původu. Metabolismus štíhlých lidí bývá velmi rychlý, takže spalují velké množství energie i bez větší námahy. Většinou také příliš na jídlo nemyslí, a pokud jsou ve stresové situaci, dochází u nich k poklesu chuti k jídlu (což je pravý opak zvýšené konzumace jídla u obézních lidí).

ZAČNĚTE CVIČIT

Pokud chceme přibrat svalovou hmotu, nikoli tuk, je nutno nejen tomu přizpůsobit jídelníček, ale také přidat fyzickou aktivitu, která nám nárůst svalů umožní, tj. nikoli aerobní trénink, ale silový.
V posilovně Vám poradí, jak začít s tréninkem, příp. na internetových stránkách (např. na http://musculus.cz/kulturistika1/phprs) najdete pár výpočtů a rad. Několik jednoduchých uvádíme i zde. S posilováním můžete začít doma. Nejdříve se zaměřte na svalový korzet – oblast trupu, tj. břicho a záda. Pokud chcete předejít jakýmkoli zdravotním potížím a vyhnout se zraněním. nikdy nepřeskakujte tuto úvodní část.
Postupně přidávejte další svalové skupiny, nohy, paže, hrudník a nakonec můžete přidat i nějakou zátěž – činky, gumičky, závaží atd. Cviky určitě najdete na stránkách zaměřených na kulturistiku a posilování.

štíhlost 1NEZAPOMÍNEJTE JÍST

Strava člověka, který chce přibrat, musí být hlavně zdravá – zapomeňte na čokolády, tyčinky, dortíky! Potraviny musí mít vyvážený poměr bílkovin, sacharidů i tuků, dostatek vitamínů a minerálů.
Denní kalorický příjem by měl přesahovat Váš dosavadní (průměrně se pohybuje kolem 10.000 kJ). Zkuste si zapisovat všechno, co přes den sníte. Většina lidí, co mají s přibíráním problémy, jedí velmi málo a často se najíst zapomenou.
Stravu si rozdělte na 5-6 porcí (to platí jak při hubnutí, tak při přibírání) a nevynechávejte je. Při hladovění by mohlo docházet při nízkém obsahu tuku v těle ke spalování svalů. Velmi pomáhají také kvalitní potravinové doplňky, ať už se jedná o bílkovinné koktejly po cvičení, či doplňky vitamínové (zejména vitamín B, který může povzbuzovat chuť k jídlu). Pamatujte na to, že přibírání by mělo probíhat postupně (ca 1-2 kg / měsíc).

A na závěr protikuřácká kampaň: nikotin urychluje metabolismus, což znají ti, co se pokoušejí přestat kouřit a mají strach z přibírání kil. Pokud přestanete kouřit, tělo se tomu pomalu bude přizpůsobovat a během této doby byste tak 3-4 kg mohli nabrat!

Autor: K.
<-- náhled článkučtenost článku: Počet zobrazení: 23706
30. květen 2005
diskuze (2)

Tři oříšky pro Popelku

Pamatujete si z dětství na podzimní loupání vlašských nebo lískových ořechů? Jakpak jsme na tom dneska? Nezapomněli jsme na ně tak trochu při našem "zdravém stravování" a honbou za minimem tuků?
Autor: K.
celý článek --->čtenost článku: Počet zobrazení: 13843
7. květen 2005
diskuze

Snídaně pro zdraví

Snažíte se zhobnout, ale stále neúspěsně? Po ránu ani nesnídate? Možná to je ta chyba, na kterou doplácíte. Snídaně je totiž to nejdůležitější jídlo během dne, na které bychom rozhodně zapomínat neměli.
Autor: K.
celý článek --->čtenost článku: Počet zobrazení: 17699
2. leden 2005
diskuze

Vánoční kila navíc - pro nás žádný problém

Opravdu to není žádný problém? Pokud pravidelně po celý rok sportujeme a alespoň trochu dodržujeme zásady zdravé výživy, není obtížné se těchto kil za pár týdnů zbavit. Přece jen jsme ale pro Vás připravili několik rad, které Vám v tom snad pomohou.
Autor: K.
celý článek --->čtenost článku: Počet zobrazení: 14425
 
Recepty
 
Zdravé recepty na Vánoce
Ořechová kolečka
Ovesné sušenky
Celozrnná linecká kolečka
Vejce s omáčkou z rajčat
Vaječná pomazánka
Jehněčí kotlety v ostré omáčce
Velikonoční nádivka jinak
Pučálka
Velikonoční kopřivová nádivka
Hrnečkový jáhlový beránek
Zázvorový čaj
Glazovaná mrkev s javorovým sirupem a hořčicí
Pletenec s javorým sirupem a pekanovými ořechy
Palačinky s javorovým sirupem
Švestkové chutney
Ovocná polévka se švestkami
Omáčka na barbecue se švestkami a medem
Rýže s houbami
Bramborové šišky s mákem
Brokolice zapečená se sýrem
pro 4 osoby
Sýrový nákyp se žampiony
Původní staročeský kuba
Indická rýžová směs s ovocem a kari
Cibulové brambory s drůběžím masem
Smažené nudle se zeleninou a kuřecím masem
Banánový salát
Špagety s bazalkou
Špenátový salát s mozzarellou
4 porce
Těstoviny po Provensálsku
Andaluzský salát
Zeleninový salát s těstovinami
Indonéský salát
Dauphinovy brambory
Drůbeží maso na medu
Filé se sýrovou omáčkou
Pikantní krůtí plátky
Tofu smaženice
(náhrada vajčné smaženice)
První stránkaPředchozí stránkaDalší stránkaPoslední stránka
ISSN 1214-2425
Google [X]