Nastavit jako výchozí stránku (HomePage) Uložit mezi oblíbené stránky (Favorites)

novinky
články
výživa
choreografie
hudba
odkazy
 
Google
pagerank
3D FITNESS Smart Fitness Academy Praha Daniel Muller FACE CZECH ACADEMY


uživatelské jméno
heslo

zapomněli
jste heslo?
výživa
8. květen 2011
diskuze

Kde vzít energii na celý den?

...Po čem v tomto případě sáhnete? Většina z nás asi po potravinách, které obsahují bílý cukr dodávající nám rychlou energii (že by čokoláda?). Jenomže cukr a bílá mouka nám dodají energii na chvíli, po jejich konzumaci cítíme příval energie s tím, jak ..
Autor: Katka
celý článek --->čtenost článku: Počet zobrazení: 8959
19. duben 2011
diskuze

Zdravá strava o Velikonocích

...Vraťme se do historie k původním staročeským zvykům a hledejme v nich trochu inspirace. Základem je vycházet z tradičních potravin, které odpovídají dané sezóně – to znamená začátku jara, což je dnes módním trendem (který nezbývá než s radostí ...
Autor: Katka
celý článek --->čtenost článku: Počet zobrazení: 6777
7. březen 2011
diskuze

Pomáhá alkohol při dietě či škodí?

...odbourání alkoholu je nejen nedostatek cukru v krvi a minimální spalování tuků. A logicky z toho plyne, že pokud před tučným jídlem popíjíme alkohol, játra nestačí přijatý tuk zpracovávat a ten se rovnou ukládá do tukových zásob, což je nejsnadnější...
Autor: K.
celý článek --->čtenost článku: Počet zobrazení: 8880
20. únor 2011
diskuze

Koření pro hubnutí

...Výrazným pomocníkem se proto může stát koření, které nejenže jídlo zpestří, ale také pomůže zabránit ukládání tuků či je dokonce spalovat. Pro trávení ostrejšího jídla (ochuceného např. kari kořením) tělo vyžaduje více energie, můžeme tedy spálit ...
Autor: K.
celý článek --->čtenost článku: Počet zobrazení: 7845
23. leden 2011
diskuze

Zázvorem proti chřipce a nachlazení

...Oddenky rostliny zázvor se vyznačují palčivou a ostrou chutí, která je dána přítomností olejů s aromatickými látkami (kterých je až 640). Mají léčivé účinky – zázvor zejména podporuje trávení, proto je používá na odlehčení těžkých, tučných...
Autor: K.
celý článek --->čtenost článku: Počet zobrazení: 7849
12. prosinec 2010
diskuze
Tisk

Jak přežít svátky bez úhony na těle i na duši


Mnoho z nás si ještě před vánočními svátky dává předsevzetí, že během nich nepřibere. Ale ruku na srdce, kolika z nás se to opravdu podaří? Nejenomže jsou vánoční svátky během zimního období, kdy má náš organismus přirozenou tendenci si tuk hromadit do zásoby, ale navíc je na nás připravena spousta lákadel, kterým není možno odolat.

Přesto se vám nyní pokusíme navhrhnout pár rad a doporučení, jak svátky přežít bez větší újmy na fyzické i psychické kondici.

1. začněte v předstihu

Teď už je možná trochu pozdě, ale tak jako s Adventem začínáte připravovat vánoční cukroví, přidejte na intenzitě cvičení. Nyní jsou sice do Vánoc jenom 2 týdny, ale i tak máme čas ještě 1-2 kg "sundat", což se nám během přejídacího maratonu bude určitě hodit.

 • Ke každé přípravě těsta a následnému pečení přidejte 0,5-1hodinovou procházku, Využijte dobu, kdy těsto odpočívá v chládku, sundejte zástěru a vydejte se rychle ven.
 • lekce aerobiku, zumby, indoor cyclingu nebo walkingu si dejte navíc - to se hodí, zejména pokud končíte pozdě v práci a na procházku je již tma.

2. zbavte se stresu

Stresové situace, při kterých zjišťujete, co všechno nestíháte, zapříčiňují vyplavování stresového hormonu adrenalinu. Ten je nám potřebný při ohrožení, ale předvánoční čas bychom za nebezpečí považovat neměli. Nejenomže je tedy stres příčinou spousty onemocnění (vysoký krevní tlak, vředy, onemocnění srdce, rakovina), ale znesnadňuje nám hubnutí.
Pokud cítíme únavu, bolí nás hlava, máme depresi, může nejeden z nás sáhnout za záchraně - jídle. Vyvarujme se tedy těchto situací!

 • znáte pojem wellness? Užívejte si života - zajděte si na masáž nebo do sauny, abyste se zbavili škodilivých látek a prospěli tak svému lymfatickému systému.
 • doma si dejte relaxační koupel nebo si pořiďte aromalampu či oleje (pozor na kvalitu,  aby při spalování nevylučovaly karcinogenní látky) a využijte příznivých účinků aromaterapie
 • po práci nespěchejte domů, ale před procházkou si zajděte na kosmetiku - nejenomže si odpočinete, ale dáte vánoční dárek své zimou pokoušené pleti.
 • spojte první bod a druhým a přidejte do svého cvičebního režimu jógu.

3. jiné formy pohybu

Sice jsme webový magazín věnovaný aktivnímu životnímu stylu spojený zejména s aerobním cvičením, ale mimo to uznáváme, že existují i jiné formy, jak přidat pohyb do našeho života.

 • kromě již doporučených procházek zimní přírodou (přiznejme si, že zima se letos obzvláště vydařila) spalíme hodně kalorií například předvánočním úklidem. Ale to si odporuje s bodem 2., takže pojďme dále.
 • kdy jste naposledy byli bruslit nebo sáňkovat? Nechcete se vrátit do dětských let a zavzpomínat, jak to bylo fajn? Kromě legrace taky spálíte spoustu kalorií - za 30 min bruslení 200 kcal, sáňkování vás bude stát 170 kcal.
 • využijte toho, že je sníh (a během svátků snad i stále bude), a vydejte se na lyže (150 kcal) nebo na běžky (240 kcal za 30 minut).
 • nákupy jsou jednou takovou velkou procházku - spočítali jste si, kolik ujdete kilometrů, než sežene všechno to, co potřebujete? Jenom se prosím vyvarujte přejíždění mezi jednotlivými obchody tramvají, autobusem nebo metrem. Zapomeňte na auto. Pěkně po svých!
 • Nikdo není doma? Pusťte si oblíbené CD (ale žádný ploužák, nýbrž hodně rytmické skladby) a protančete se ke štíhlé linii. Za hodinu veselého skotačení spálíte až 220 kcal. Stejně tak spalovat, i když v menším rozsahu, můžete při zpěvu. Ať už moderní hity nebo koledy, hodina vás bude stát 100 kcal.
 • zajeďte si na výlet a načerpejte nové síly. Zbavíte se lákadel ve formě cukroví, přijdete na jiné myšlenky a poznáte nové věci - navštivte betlém, projděte si vánoční trhy nebo navštivte místo, kam už jste se dlouho chystali.

4. strava

To nejdůležitější nakonec - strava nám pomáhá v udržení ideální váhy až ze 70%. Problém je v tom, že vánoční svátky jsou zejména o tom dopřát si věci, které si po zbytek roku odpíráme. Takže nebudeme radit, jak se laskominám vyhnout, ale jak svému tělu co nejméně ublížit a přitom hodovat.

 • používejme kvalitní suroviny. Kdy jindy si je dopřát než o svátcích. Také to mohou být skvělé dárky, které potěší většinu z nás. Na pečení používeme třtinový cukr, javorový sirup, bio vejce, celozrnnou mouku. Obdarovat můžete kvalitním olejem nebo octem či čokoládou s vysokým obsahem kakaa
 • Vánoce mají výhodu v tom, že tradiční pokrmy jsou založeny na zdravých surovinách - bílé libové maso (ryby, drůbež), kroupy, čočka, ovoce, ořechy. Držte se jich během ale i po svátcích.
 • půst tím způsobem, že celý den najím a večer to doženu, ke správnému stravování nepatří. Zkuste ale odlehčený den, kdy se vyhnete smaženému a sladkému. Půstu se pořádně věnujte až na jaře. Nyní bude stačit, když budete jíst pavidelně a hodně pít (zejména vodu nebo ovocné čaje).
 • když už jsme u toho pití, "hodně" nemyslíme alkohol. Když už se mu nedá vyhnout, tak preferujte vinný střik nebo lehké suché bílé či červené víno. Jakýkoli alkohol hodně zapíjejte vodou; nepijete aklholu tolik a vyhnete se ranní kocovině.

A pokud ještě nemáte napečeno všechno cukroví, přidali jsme pár receptů se zdravými surovinami, které jsme osobně vyzkoušeli.

Autor: K.
<-- náhled článkučtenost článku: Počet zobrazení: 6898
21. listopad 2010
diskuze (2)

Javorový sirup (maple syrup)

...Jedním ze zdravějších a stravitelnějších způsobů slazení je používání třtinového cukru nebo v poslední době nabývá na popularitě javorový sirup. Především se javorový sirup vyrábí v Kanadě – ve všech 16 kanadských státech a 4 kanadských ...
Autor: K.
celý článek --->čtenost článku: Počet zobrazení: 9052
28. září 2010
diskuze

Sezónní ovoce - švestky

...V kosmetice se využívají např. švestkové silice, které se objevují ve vonných kompozicích parfémů nejprestižnějších značek. Slivoňový výtažek se používá při výrobě přírodní kosmetiky (do sprchových gelů, krémů a vlasových...
Autor: K.
celý článek --->čtenost článku: Počet zobrazení: 7863
6. září 2009
diskuze

7 nejzdravějších potravin

...Níže uvedených 7 potravin nám samo o sobě velmi prospívá, např. sušené švestky často používáme při problémech se zácpou, zatímco špenát nám pomáhá posilovat paměť a brání proti Alzheimerově chorobě...
Autor: K.
celý článek --->čtenost článku: Počet zobrazení: 10973
26. červenec 2009
diskuze

Desítka prohřešků, které dělají ve výživě aktivní lidé

Přestože aktivní lidé obvykle kladou velký důraz na svůj fitness režim – správné kardiovaskulární cvičení, silový trénink, strečink – mohou dělat zásadní chyby ve svém jídelníčku. Pokud nedodáváte tělu správné živiny, může to ovlivnit všechny výhody...
Autor: K.
celý článek --->čtenost článku: Počet zobrazení: 10249
 
Recepty
 
Zdravé recepty na Vánoce
Ořechová kolečka
Ovesné sušenky
Celozrnná linecká kolečka
Vejce s omáčkou z rajčat
Vaječná pomazánka
Jehněčí kotlety v ostré omáčce
Velikonoční nádivka jinak
Pučálka
Velikonoční kopřivová nádivka
Hrnečkový jáhlový beránek
Zázvorový čaj
Glazovaná mrkev s javorovým sirupem a hořčicí
Pletenec s javorým sirupem a pekanovými ořechy
Palačinky s javorovým sirupem
Švestkové chutney
Ovocná polévka se švestkami
Omáčka na barbecue se švestkami a medem
Rýže s houbami
Bramborové šišky s mákem
Brokolice zapečená se sýrem
pro 4 osoby
Sýrový nákyp se žampiony
Původní staročeský kuba
Indická rýžová směs s ovocem a kari
Cibulové brambory s drůběžím masem
Smažené nudle se zeleninou a kuřecím masem
Banánový salát
Špagety s bazalkou
Špenátový salát s mozzarellou
4 porce
Těstoviny po Provensálsku
Andaluzský salát
Zeleninový salát s těstovinami
Indonéský salát
Dauphinovy brambory
Drůbeží maso na medu
Filé se sýrovou omáčkou
Pikantní krůtí plátky
Tofu smaženice
(náhrada vajčné smaženice)
První stránkaPředchozí stránkaDalší stránkaPoslední stránka
ISSN 1214-2425
Google [X]